O MNĚ

O Home Stagingu jsem poprvé náhodou slyšela v roce 2011. Mylšenka, že existují odborníci, kteří se přípravě nemovitostí k prodeji věnují na plný úvazek a realitní makléři tak dostávají krásný a kvalitní produkt, který se prodává téměř okamžitě a za nejvyšší možnou cenu, mě úplně nadchla.

Přestože jsem se před narozením svých dětí profesně věnovala obchodu, práce makléře mě nelákala a přiznám se, že neláká ani dnes. Na druhou stranu jsem se už v životě několikrát stěhovala a prodávala nebo pronajímala nejen své nemovitosti, ale pomáhala s přípravou i svým příbuzným a přátelům – tehdy ještě jen s podvědomým záměrem, prezentovat je v tom nejlepším možném světle – tedy čisté a uklizené, vkusně zařízené. Ani jedna z nich se v nabídce neohřála víc než pár dnů.

V roce 2011 žádná homestagingová akademie v ČR neexistovala a tehdy jsem nenašla ani jinou školu, která by takový obor vyučovala. Naštěstí se domluvím anglicky, proto jsem se začala zajímat o zahraniční školy a jako nejlepší se v té době pro mě ukázala být americká Home Staging Resource. V roce 2012 jsem studium oficiálně zakončila, ale řekla bych, že spíš jen započal proces nikdy nekončícího vzdělávání a získávání zkušeností, jak v Home Stagingu, tak v podnikání na volné noze obecně.

A jak vypadaly první měsíce a roky mého podnikání? O Home Stagingu tady v roce 2012 vědělo jen minimum lidí, navíc, když jsem začala vysvětlovat o co jde, každý mě odbyl dřív, než jsem se vůbec dostala k jádru věci. Krátce na to se v ČR otevřela první homestagingová akademie, která začala produkovat mnoho absolventů, tedy potencionálních konkurentů. Paradoxně mi tento fakt nesmírně pomohl, protože povědomí o Home Stagingu se tím v naší zemi začalo v následujících letech rapidně měnit. Navíc realitní trh se začal vymaňovat z recese posledních let a z přesvědčování se postupně stalo vysvětlování.

Dnes si troufnu říct, že neexistuje makléř, který by o Home Stagingu nikdy neslyšel.

Netvrdím, že po letech podnikání v Home Stagingu všechno vím a s ničím nemám problém. Pořád se učím. Sleduji vývoj v zahraničí, konzultuji své zakázky s kolegy, vzdělávám se v souvisejících oborech, pořádám semináře a praktické workshopy pro makléře, pracuji na rozvoji České asociace Home Stagingu.

Od roku 2011 jsem ušla dlouhou cestu, ale ničeho nelituju, žiju svůj ukázkový život, který mě nesmírně naplňuje a srdečně do něj zvu i vás. Je to úžasné dobrodružství a sladkou odměnou na závěr jsou ukázkové domovy, které dokážou svým majitelům vydělat ukázkové zisky v ukázkově krátké době.

Pavlína Glacnerová