Prodat nemovitost rychle a za nejlepší možnou cenu? „Tak určitě.“

Pokud se pohybujete v realitách nebo prostě jen prodáváte svůj domov, pak jistě víte, že jde o proces, který vyžaduje značné úsilí a nějakou tu investici. Já zastávám názor, a potvrzují to i všechny dostupné statistiky, že čím více do prodeje investujete, a nemyslím teď právě jen peníze, tím více se Vám vrátí (peněz). Je jen třeba vědět, na které věci se vyplatí své prostředky a energii vynaložit.

Je velice zvláštní, jak málo stačí, a po nemovitosti se jen zapráší. Proč to tedy nedělá každý?

Úplně slyším některé makléře, kteří argumentují tím, jak těžká je doba, že klienti si nedají říct, že je ani nenechají udělat pěkné fotky, že trvají na přemrštěné ceně a o něčem, jako je Home Staging nechtějí ani slyšet. Jak je potom ale možné, že se mi ozve klient, který ještě ani s realitní kanceláří nejedná, a přesto je do úspěšného prodeje svého domova připravený investovat?

Mnoho lidí, má stále pocit (a někdy bohužel i oprávněný), že částky vynaložené na provizi realitní kanceláře neodpovídají práci, kterou jejich agent odvádí. Už vůbec si nedokážou představit (a také mnohdy oprávněně), že by měli dát peníze někomu, kdo jim přijde jen poradit, jak si mají uklidit. Přesto tuší, že jejich prodeji by prospěl pěkný balicí papír a saténová stužka. Někteří si poradí sami, úroveň výsledků je různorodá a někteří se už skutečně obrátí na profesionálního homestagera.

Na druhé straně, přestože většina makléřů už o Home Stagingu slyšela, dokonce jsou i přesvědčeni, že v zahraničí skutečně funguje, tady se jim do toho nechce. Proč? Jednoduše nemají dostatek informací a podkladů k tomu, aby ho s klidným srdcem nabídli a nebáli se, že budou šmahem odmítnuti. Ona je taky nabídka a „nabídka“. Marketing je nedílnou součástí každého prodeje, tedy prodej nemovitosti = marketing nemovitosti, ale také prodej služeb realitní kanceláře = marketing služeb realitní kanceláře. Abych mohla produkt dobře a úspěšně nabízet, musím ho dokázat přirozeně začlenit do své nabídky, smysluplně ho nacenit a k tomu potřebuji mít dostatek informací, znát jeho přednosti a nedostatky, atd.


„Nechcete si koupit tento pěkný zlatý telefon? Stojí tolik a tolik…“

nebo

„Vzhledem k tomu, jaký telefon jste používala doposud a které aplikace využíváte, měl/a bych tu pro Vás něco speciálního. Budete jistě nadšená nejen jeho vzhledem, ale i tím, že má velice jednoduchou strukturu hlavního menu a mnohem lepší fotoaparát, který, jak jste sama uvedla, využíváte velice často. Naše firma Vám ho bezplatně na pár dnů zapůjčí a pokud se rozhodnete si ho koupit, získáte na něj exkluzivně jen u nás prodlouženou záruku v ceně.“


„Tady by bylo dobré udělat Home Staging. Už jsem o tom ledacos slyšel/a a prý to dost pomůže. Sice nevím, kolik by vás stál ani co by to obnášelo, ale dám vám tip na firmu, která to dělá, a vy už se domluvíte.“

nebo

??? Víte? Nevíte?


Napište mi, zavolejte, ráda Vás provedu všemi technikami, jak Home Staging správně nabídnout, probereme různé alternativy nabídek i typy klientů, poskytnu Vám materiály, které podpoří Vaši nabídku.

A správnou sebevědomou nabídkou se pak už budete před svými klienty chlubit!

Mějte se ukázkově,

Pavlína

 

Jedna odpověď na “Prodat nemovitost rychle a za nejlepší možnou cenu? „Tak určitě.“”

Komentáře jsou uzavřeny.